Augusztusban az elemzői konszenzusnál gyorsabban nőttek a termelői árak.
Kínában augusztusban tovább csökkentek az ipari termelői árak, ami fokozza az aggodalmakat a deflációs hatások elmélyülése miatt a világ második legnagyobb gazdaságában.
Németországban a termelői árak 0,8 százalékkal csökkentek júliusban az egy évvel korábbiakhoz képest, ami ugyan lassulás az előző havi, 1,6 százalékos éves szintű esést követően, de így is már a tizenharmadik egymást követő hónapban jegyeztek fel éves csökkenést - közölte a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden.
A vártnál érdemben alacsonyabb lett az amerikai termelői infláció, ami kedvező lehet a szeptemberi Fed kamatdöntő ülése szempontjából: a friss adat ugyanis beleillik abba a trendbe, hogy az amerikai gazdaság lassulásával együtt az inflációs nyomás is csökken, ez pedig afelé mutat, hogy a Fed elkezdheti szeptemberben a kamatcsökkentési ciklusát. A hír hatására megugrottak az amerikai részvényindexek, az erősödést a Nasdaq vezette.
Németországban a termelői árak 1,6 százalékkal csökkentek júniusban az egy évvel korábbiakhoz képest az előző havi, 2,2 százalékos éves szintű esést követően, és ezzel már a tizenkettedik egymást követő hónapban jegyeztek fel éves gyengülést - közölte a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteken. Júniusban továbbra is elsősorban az alacsonyabb energiaárak miatt következett be a csökkenés. A közbenső termékek is olcsóbbak voltak, mint tavaly júniusban, ugyanakkor többet kellett fizetni a fogyasztási és beruházási javakért.
Áprilisban a kínai fogyasztói árak harmadik hónapja emelkedtek, míg a termelői árak csökkenése enyhült, jelezve a belföldi kereslet rugalmasságát az ingatlanpiaci visszaesés és a gyártói aktivitás lassulása ellenére, ami további politikai támogatást indokol.
Az energiaárak mélybe szakadása nyomán minden eddiginél nagyobb mértékben, éves alapon 12,4%-kal, zuhantak a termelői árak az eurózónában idén szeptemberben – közölte az Eurostat. Augusztusban 11,5%-os volt az esés mértéke, a szeptemberi értékre 12,5%-os zuhanást vetített előre a piaci konszenzus.
A német termelői árak augusztusban az 1949-es nyilvántartás kezdete óta a legnagyobb mértékben, 12,6 százalékkal csökkentek az előző évhez képest - közölte a szövetségi statisztikai hivatal. Az adat, amely megfelelt az elemzői várakozásoknak, az infláció további - esetleges - enyhülését jelzi Európa legnagyobb gazdaságában.
A vártnál jobban emelkedett az amerikai termelőiár-index augusztusban havi és éves szinten is. A nyolcadik hónapban 0,7 százalékkal, 2022 júniusa óta a legnagyobb mértékben emelkedett havi szinten a termelőiár-index szezonális kiigazítással a júliusban regisztrált 0,4 százalékos növekedés után. A piac 0,4 százalékos havi emelkedést várt augusztusra is.
Az élelmiszerek és energiaárak nélküli termelői árak 0,3%-kal emelkedtek júliusban havi alapon a várt 0,2% helyett, éves szinten pedig 2,4%-kal a várt 2,3% helyett – közölte az amerikai munkaügyi tárca. A részletes adatokból feltűnő, hogy a szolgáltatások ára havi szinten 0,5%-kal, tehát szokatlanul nagy mértékben emelkedett, és ez okozhatta a várt feletti főadatokat is, egyúttal a Fed inflációs aggodalmaihoz is hozzájárulva.
A várt 0,2% helyett 0,1%-kal nőtt júniusban a termelőiár-index szezonális kiigazítással a májusi 0,4%-os növekedés után - közölte csütörtökön az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai intézete, a U.S. Bureau of Labor Statistics.
Az Egyesült Államoknak többé nincs gondja az inflációval – mondta Steve Hanke veterán közgazdász a CNBC-nek a júniusi számok közlése után.
Az amerikai nagykereskedelmi árak márciusban 0,5%-kal csökkentek havi bázison, ami közel három éve a legnagyobb visszaesést jelentette. Ez az elkövetkező hónapokban az infláció további enyhülésének jele lehet.
Az euróövezetben a vártnál nagyobb mértékben csökkentek a termelői árak januárban az előző havihoz képest az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteki jelentése alapján.
Az előző évhez képest a termelői árak 8,5%-kal emelkedtek az Egyesült Államokban szeptemberben, ami némiképp meghaladja az elemzők által várt 8,4%-os drágulási ütemet.
Az Egyesült Államokban a termelői árindex 0,5%-ot csökkent, ami az első havi alapú mérséklődés 2020 áprilisa óta.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború aktualitásaival.
Az új elnök várható politikájának hatását árazzák a piacok.
A Budapest-Belgrád vasútvonal 2026-tól működni fog.
Mire elég a 150 ezer forint.
Donald Trumpon is múlhat a magyar bank árazása.
Milyen hatása lehet ha Donald Trump betartja ígéreteit?